LOKALIZACJA I DOJAZD
Morenowe wzgórza schodzące do doliny rzeki Warty, na których położone jest osiedle Lubczykowa Góra II, to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie ma do zaoferowania Poznań.
Szczególny urok tych terenów tworzą otaczające inwestycję lasy moraskie z jednej oraz tereny Leśnictwa Marianowo z drugiej strony. Warty podkreślenia jest fakt, że Lubczykowa Góra II to jedno z najwyżej położonych punktów na mapie Poznania. Czyste i przyjemne powietrze jest tu gwarantowane.
Położenie osiedla Lubczykowa Góra II umożliwia szybki dojazd do centrum Poznania aż trzema szlakami komunikacyjnymi - ulicą Jaśkowiaka, Morasko i Mieszka I, Obornicką i Niestachowską oraz Naramowicką i Szelągowską. Najkrótsza droga do Starego Rynku ma długość ok. 9 km i można ją pokonać autobusem miejskim linii 67 lub 911 w czasie około 25 minut. Dla nocnych marków kursuje autobus 248.
CHARAKTERYSTYKA BUDYNKÓW
Domy na osiedlu Lubczykowa Góra II to poczwórne segmenty, które łączą się ze sobą dwiema ścianami. Każdy z nich posiada dwa poziomy - parter i piętro, własny ogród, taras i garaż mieszczący dwa samochody. Lubczykowa Góra II to dom na długie lata: budynki zostały zaprojektowane tak, aby obecnie i w przyszłości można było zastosować dowolną aranżację wnętrza, w zależności od zmieniających się potrzeb zamieszkującej rodziny. Jest to możliwe dzięki dodatkowym kominom spalinowym i wentylacyjnym, a także zastąpieniu ścian słupami konstrukcyjnymi.
Z tego właśnie powodu Lubczykowa Góra II to również szerokie pole do popisu dla wszystkich pasjonatów aranżacji wnętrz. Otwarta przestrzeń parteru daje spore możliwości na przykład przy planowaniu kuchni. Wydzielona czy jako aneks? Z klasycznym stołem czy z podwyższonym blatem i hokerami? Z pewnością dla każdego znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. Dla wielu przeprowadzka na Lubczykową Górę będzie też świetną okazją, żeby zrealizować swoje marzenia i zaplanować wyspę kuchenną.
Piętro, które tworzy łazienka i trzy sypialnie, pomyślane zostało przede wszystkim jako sceneria dla spokojnych wieczorów i rześkich poranków z kubkiem kawy na tarasie. Piętro to również królestwo dzieci, ich zabawek i książek. Znajdzie się tu również miejsce dla pracusiów i na pojemne garderoby. Wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb domowników.
Instalacja elektryczna domów na Lubczykowej Górze daje możliwość rozbudowy funkcji "inteligentnego domu" i prostego, intuicyjnego sterowania urządzeniami oraz przestrzenią. Możliwe jest kontrolowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, automatyczne otwieranie rolet, podlewanie ogrodu, sterowanie oświetleniem w poszczególnych pomieszczeniach i na zewnątrz, a także obsługa instalacji alarmowej, która stanowi standardowe wyposażenie każdego domu. Dzięki umieszczeniu niewielkiego serwera sterującego w pobliżu tablicy rozdzielczej prądu, wszystkie te funkcje mogą być sterowane za pomocą smartfonu lub strony internetowej.
Każdy budynek standardowo ma doprowadzony komin, który umożliwia zamontowanie kominka z na paliwo stałe. Wyposażenie go w płaszcz wodny wraz z zbiornikiem buforowym (w standardzie) ogranicza znacznie zużycie gazu dla celów grzewczych. Mniejsze spalanie gazu to nie tylko dbałość o środowisko. To także oszczędność.
ZASTOSOWANE MATERIAŁY
Każdy z budynków wykonany został w technologii tradycyjnej, z cegły ceramicznej i silikatowej.
W konstrukcji stropu wykorzystano płyty sprężone kanałowe oraz spadzisty dach kryty malowaną i lakierowaną dachówką. Ocieplone styropianem o grubości ok. 15 cm ściany gwarantują znacznie mniejsze straty cieplne. Na parterze zaprojektowano ogrzewanie podłogowe, na piętrze o ciepło mieszkańców dbają grzejniki panelowe. Uwzględniony w standardzie wykończenia chodnik do wejścia i podjazd do garażu wykonano z kostki betonowej i brukowej.
Więcej naszych sekretnych przepisów na udany dom z chęcią udostępnią Państwu nasi doradcy klienta. Co więcej, domy, które powstają na Lubczykowej Górze to najczęściej dzieło wspólne - nie tylko nasze, ale również kupujących, którzy bardzo często dokonują pewnych zmian jeszcze na etapie budowy. Dzięki Państwa pomocy powstają domy nie tylko ładne, ale również funkcjonalne, skrojone na miarę.
CHARAKTERYSTYKA POWIERZCHNI
Wielkość działek waha się między 248 a 279 m2. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku to 143,2 m2, w tym 26 m2 garażu. Ze względu na skośny dach dużo większa jest powierzchnia podłogowa - dla każdej sypialni oznacza to od 5,5 do 6,9 m2 dodatkowej przestrzeni.
INFORMACJE PRAWNE
Każdy z domów jednorodzinnych znajduje się na niezależnej działce budowlanej, do której utworzona jest księga wieczysta. Dojazd do drogi publicznej ul. Radojewo odbywa się po drogach wewnętrznych, które są własnością TRUST S.A. w oparciu o zasady służebności gruntowej (§285-§295 Kodeksu cywilnego). Wszyscy nabywcy mogą zdecydować się na podpisanie umowy przedwstępnej z wpisem roszczenia do księgi wieczystej.